تجربه بیمار

درمان کامل بیمار نیازمند پیوند کبد با طب سوزنی

بیمار : نوزاد ۹ ماهه

تشخیص پزشکان : سیروز کبد

درمان مورد نظر پزشکان : پیوند کبد - (اهداکننده: پدر نوزاد)

تشخیص پزشک کلینیک طب سوزنی : سیروز کبد

روش درمان موثر از نظر پزشک کلینیک طب سوزنی : انجام طب سوزنی

بیمار پس از انجام ۳۰ جلسه طب سوزنی، بدون نیاز به پیوند کبد، به‌صورت کامل درمان شد.

در حال حاضر، بیمار حدودا ۷ ساله است و در سلامت کامل کبدی، برای شروع تحصیل آماده‌ی می‌شود.

از زبان بیمار(همراه بیمار) :

پسرم، در ۹۰/۱۰/۲۸ در بهبهان به دنیا آمد، ۱۱ روز با بیلی‌روبین ۳۰ و البته نوسان داشتن درجه بیلی‌روبین در بیمارستان […] بهبهان بستری بود و حتی خونش تعویض شد. ناچار او را به دستور دکتر […] به بیمارستان […] شیراز منتقل کردیم و تحت درمان قرار گرفت. زیر نظر بسیاری از پزشکان متخصص و فوق‌تخصص گوارش و کبد اطفال، فوق تخصص پیوند کبد و فوق تخصص نوزادن قرار داشت؛

تا یکی دو ماه بعد بیماری را تشخیص دادند و تحت درمان قرار گرفت اما بدلیل اینکه زمان زیادی گذشت تا تشخیص دهند، کم کم کبد فرزندم کارایی‌ش رو از دست داد و پزشک دستور داد هر چه سریعتر آزمایشات قبل از عمل پیوند کبد را انجام دهیم تا هر چه سریعتر عمل پالایش پیوند کبد انجام شود.

در همین حین که آزمایشات را انجام میدادیم با خانم دکتر کی‌نوش همایونی متخصص طب فیزیک و توانبخشی آشنا شدیم که گفتند توکل به خدا، پسرت رو بیار بلکه بتونم کاری براش انجام بدم، اول اصلا اعتماد نداشتیم، بعد از چند بار اصرار خانم دکتر، اعتماد کردیم و ایشون ۱۲ جلسه طب سوزنی انجام دادن بدون دریافت هیچ وجهی؛ از جلسه 5 به بعد کم‌تر شدن زردی چشمانش مشهود شد تا جایی که اثری از زردی در پوستش نبود فقط مقدار کمی در سفیدی چشماش و همین روند ادامه پیدا کرد که پسرم بهبودی کامل رو پیدا کرد.

جلسات طب سوزنی که تمام شدند، پسرم رو همراه با آزمایش، پیش دکتر خودش که فوق گوارش هستند بردیم که ایشون فرمودند دیگه نیازی به عمل جراحی پیوند کبد ندارد و بچه روند بهبهودی را طی میکند.